Prosinec 2022
 • 02

  19.00
  zdarma

  Tradiční vánoční koncert Rockové školy

 • ne
  04

  16.30
  200 Kč

  Adventní koncert studentů pop zpěvu lektorky Michaely Kuttlerové (Dětská studia s.r.o.)

  Koncert proběhne za doprovodu kapely (klávesy, kytara, violoncello, bicí). Na programu jsou písně vánoční i nevánoční.

 • po
  05

  20.00
  100 Kč

  Kabaret nekorektní improvizace

  Představení pokročilých studentů Theatropolis. 
  Skupina Filipa Kardy - Nekorektní impro 

  Uvidíte, co jste na jevišti ještě neviděli, neslyšeli, necítili. Nebereme si servítky a témata jako sex, zlo, urážky, kanibalismus a další nám nejsou cizí. V první půlce uvidíte zkoušku našeho nového formátu, kdy vy rozhodnete, jak moc se příběh zvrhne. V druhé části můžete zakusit na několika stanovištích nekoreknost na vlastní kůži (vše na dobrovolné bázi).

 • út
  06

  20.00
  100 Kč

  Jiří Řehulka a Malý Beat

  Muzikant, zpěvák a skladatel Jirka Řehulka – určitě není pro řadu lidí neznámé jméno. Na svém kontě už má 250 skladeb.   Spojení Jiřího Řehulky a Malého Beatu  vzniklo, když Jirka nahrával duet s ostravskou písničkářkou Petrou Göbelovou – Chodníky. Jednalo se o rock-popovou písničku, která ho přivedla na nápad přidat svým folkovým skladbám rockový náboj. Zašel tedy za Petrem Votavou, se kterým nahrával svoje první CD, a na podzim v roce 2015 dali dohromady Malý beat, kde společně s nimi hraje i Petrův syn Kryštof.

 • st
  07

  20.00
  100 Kč

  Skupina Adostband zve všechny známé, kamarády, příznivce kapely, ale i všechny, kteří by šli náhodou kolem, na koncert v pražském klubu Carpe Diem. Přijďte si při pivku či vínku poslechnout pohodovou, převážně česky zpívanou autorskou hudbu na pomezí žánrů rock, blues a jižanský rock.

 • čt
  08

  KLUB ZADÁN

 • so
  10

  KLUB ZADÁN

 • ne
  11

  20.00
  100 Kč

  Jiří Pek – vánoční koncert

  V neděli 11.12.2022 zazní v CarpeDiem Flora výběr moderních vánočních písní i několik tradičních koled, jejichž text i melodii známe zpaměti všichni i ve dvě ráno:-)
  Buďte u toho s námi.
  Těšíme se!

  Kristýna a Jirka

 • po
  12

  19.30
  120 Kč

  Vystoupí kapela HAMM JAZZ, která hraje především jazzové standarty a evergeeny.

   

   

 • út
  13

  20.00
  100

  CZ Band

  Hudební skupina CZ Band koncertuje v tomto pětičlenném složení od roku 2021. Do převzatého hudebního repertoáru country, rock a blues, postupně zařazuje vlastní tvorbu, kterou charakterizuje jako akustickou, country rockovou a bluesrockovou. Originální písňové texty jsou pak plné poezie. Nevyhýbají se aktuálním společenským tématům a zaměřují se mezigeneračně. Hudebně se kapela vyznačuje důrazem na silný houslový a kytarový projev, který tak činí kapelu charakteristickým. Jako svůj vzor skupina mimo jiné uvádí moderní americkou Southern rock kapelu  Zac Brown Band.

  Složení kapely CZ Band:
  Míla Černý – zpěv, elektroakustická kytara
  Pavel Sadílek – zpěv, elektroakustická kytara, foukací harmonika
  Míra Thera – housle, vokál
  Martin Jelínek – basová kytara, vokál
  Stephen Schneider – bicí, konga, cajon

 • st
  14

  KLUB ZADÁN

 • čt
  15

  KLUB ZADÁN


 • 16

  KLUB ZADÁN

 • so
  17

  KLUB ZADÁN

 • ne
  18

  20.00
  dobrovolné

  Blue Note Evening

  Milan Kramarovič se svými dlouholetými přáteli- studenty.
  Na pódiu se budou různě střídat muzikanti a těšit se na program z převážně bluesových skladeb a jazzových standardů.

 • po
  19

  19.00
  dobrovolné

  Impro show - Pade na Pade

  Bude to drama, nebo komedie? Činohra, nebo muzikál? Velkolepá show, nebo propadák?  Všecko je tak pade na pade... Přijďte se pobavit nápady improvizátorů ze skupiny Pade na Pade a staňte se divákem, scénáristou i režisérem v jednom.
  Vstupné dobrovolné. 

 • út
  20

  19.00
  dobrovolné

  Cantarina

  Cantarina je sbor v čase proměnlivého počtu žen, které spojuje nadšení pro hudbu a především zpěv. Od svého založení v roce 1986 absolvovala Cantarina nespočet vystoupení doma i v zahraničí, zúčastnila se mnoha koncertů, soutěží i festivalů a mezi jejími členkami vzniklo pevné pouto sahající i mimo zdi sborové zkušebny. Repertoár sboru je dnes velmi široký, od lidových písní přes gospel, klasickou a sakrální hudbu, swing, africké spirituály, latino, muzikály až po pop a rock. Chcete-li proto zažít zajímavý mix sborových aranží známých i méně známých skladeb v rodinné a uvolněné atmosféře, je koncert Cantariny přesně to pravé pro Vás!

 • st
  21

  KLUB ZADÁN

 • čt
  22

  20.00
  80 Kč

  Schoolboywhiskey (USA/CZ)

  Kapela Schoolboywhiskey je blues-rockový kvartet, hrající hudbu 60.a 70.let.

 • so
  24

  ZAVŘENO

 • ne
  25

  ZAVŘENO

 • po
  26

  ZAVŘENOAKTUÁLNÍ VÝSTAVA1.11. - 30. 11. 2022
Daniela Skalová: KŮZLÁTKA, KŮZLÁTKA, OTEVŘETE POHÁDKOVÁ VRÁTKADaniela Skalová se narodila 3.3.1977 v Karlíně. Je výtvarnicí a ilustrátorkou dětských knížek. Od dětství ji bavilo malovat a něco tvořit. Po dokončení školy s výtvarným zaměřením začala pracovat v jedné restaurátorské firmě a také externě na počítači ilustrovala elektronické knihy pro výuku angličtiny. Malovala na zdi do dětských koutků, školek, dětských pokojíčků a tvořila různé návrhy. Po povodních v roce 2003 so založila v Karlíně Malovaný obchůdek, ve kterém prodávala výrobky různých šikovných tvůrců a malovala tam na zakázku, co si kdo vymyslel. Značka Malovaný obchůdek zůstal a stále žije. Momentálně se s největší části věnuje ilustraci. 

Historie

S trochou představivosti lze počátek Klubu Carpe Diem umístit už někam do počátku minulého století. Tehdy totiž jistý pan Materna začal v zahradní kůlně v Dělnické ulici vařit, míchat, zkoumat a pak i vyrábět různé druhy barev a laků. Dá se předpokládat, že byl ve svém snažení úspěšný, protože na jeho činnost navázal i jeho syn Viktor, který o několik let později založil v Hostivaři dodnes známou firmu BARVY-LAKY, a zároveň pro své zaměstnance postavil v Jičínské ulici nový moderní dům. Brzy však umírá a vedení závodu se ujímá jeho teprve osmnáctiletá dcera Zdenka, později provdaná Wagnerová.Carpe Diem Továrna se pod jejím vedením úspěšně rozvíjí, pak ale přichází rok 1948. Podnik je znárodněn a o rok později jsou manželé Wagnerovi zadrženi u Domažlic s třemi dcerami při pokusu o přechod hranic. Místo do svobodného světa putovali za mříže a dcery do sirotčince. V srpnu 1968 emigruje celá rodina do Švýcarska. Po sametové revoluci podává paní Zdenka Wagnerová žádost o restituci majetku, mezi jinými i o činžovní dům v Jičínské ulici č. 4. Brzy však umírá a dědictví přebírá její nejstarší dcera Helena Jirounková. Dům po dlouholeté péči OPBH potřebuje opravy bytů, fasády, výměnu topení, oken i výtahu. Nakonec dochází i na sklepní prostory, ve kterých se po léta proháněly jen myši a potkani.

„Dědeček Materna by si tady asi zařídil laboratoř, jenže to by mě asi moc nebavilo,“ uvažovala Helena. A pak si vzpomněla na babičku Finu Maternovou, známou akademickou malířku. „Ta by zde zřídila galerii,“ prohlásila a hned nato se začalo budovat. Vážným problémem však byla spodní voda, která neustále zaplňovala hlubokou betonovou jámu, která ve sklepě zbyla po vybourání kotle ústředního topení. „A co bazén?“ napadlo jí. Do plánů tedy přibyl i bazén. A pak malá tělocvična. A bar. Výstavba trvala téměř dva roky a stála plno peněz. Galerii, kavárnu, bar, bazén i malou tělocvičnu se nakonec podařilo vybudovat. Zbývalo už jen uvést to vše do provozu.

S galerií hned v zárodku pomohl známý curyšský galerista Oskar Krause a jeho žena Alice. A oni to byli, kteří doporučili název CARPE DIEM. Výstavní akce pak zdárně rozjela Hanička Marcínková, za barem v té době stály všemi muži obdivované barmanky Zuzka a Dáda a kolem Klubu se vytvořila skupina nadšených podporovatelů, v jejichž čele stál nezapomenutelný Pavel Melounek. Desítky skvělých českých umělců pak dokázal přivést kurátor většiny pozdějších výstav Petr Johanus. O hudební program se po dlouhou dobu staral Marek Brodský a bazén zaplnily maminky se svými batolaty pod odborným dohledem Jany Vydrové. Za mnohé vděčíme také pozdějšímu nájemci Janu Lacinovi.

Dle Wikipedie bylo rčení Carpe diem quam minimum credula postero poprvé použito římským básníkem Horatiem v první knize sbírky Ódy (Carmina). Nikdy se prý nemá umísťovat na hroby a nikdy se nesmí dávat na hodiny. Bylo by to neetické a hanebné. V překladu zní: Užij dne a nic nevěř budoucnosti, nebo také Užívej si a na zítřek nedbej. Český egyptolog Zbyněk Žába se domníval, že rčení může mít staroegyptský původ. Podle jeho názoru vychází z významově blízkého literárního žánru dnes označovaného jako Písně harfeníků, hojně rozšířeného v řecko-římské době.

Pro název klubu byla použita jen první část, ta druhá totiž tak trochu nabádá k nezodpovědnosti. Vzhledem k otevíracím hodinám, hodil by se ale možná i název Carpe Noctem.


Carpe Diem


Carpe Diem