Červen 2020 • čt
  04

  20.00
  150 Kč

  Esence je mladá pražská kapela, jejíž styl lze pro nedostatek lepších výrazů označit za pop-rock. Páteř její tvorby tvoří skladby s klasickým písňovým formátem bez delších instrumentálních pasáží. Klade akcent na výrazné a přesto nevtíravé melodie a nápadité české texty s častým sociálně-kritickým přesahem. Od ostatních žánrově spřízněných kapel se liší především nezaměnitelným zvukem elektrických houslí, důležitou roli hrají v poslední době progresivní klávesové party. Kromě pravidelné koncertní činnosti se může eSeNCe pochlubit vítězstvím v několika talentových soutěžích a příznivými reakcemi kritiky na živá vystoupení i nahrávky


 • 05

  ZAVŘENO

 • so
  06

  ZAVŘENO

 • ne
  07

  ZAVŘENO

 • po
  08

  ZAVŘENO

 • út
  09

  20.00
  150 Kč

  Sólový koncert zpívajícího saxofonisty Josefa Pepsona Snětivého

   

 • st
  10

  KLUB ZADÁN

 • čt
  11

  20.00
  150 Kč

  Punk rock kapela která často a ráda vykolejuje z žanrové trati ;-)


 • 12

  20.00

  Tříčlenná folk-bluesová akusticky hrající formace MARiAN Band vznikla v roce 2009 a ve složení akustická kytara, foukací harmonika a basová kytara se věnuje výhradně interpretaci českých verzí písniček z pera legendárního písničkáře Boba Dylana. Kapela má za sebou přes 130 koncertů jako doma, tak i v Polsku a nebo na Slovensku. Na druhém (Večeře s králem – 2017) a třetím (Nepůjdem nikam ven – 2019) albu už jsou výhradně překlady kapelníka Mariana a hlavně o těchto písničkách bude celý koncert, i když dojde i na osvědčené hity….
   
  Marian OPLETAL - kytara, zpěv
  Václav SPURNÝ- foukací harmonika, zpěv
  Saša MEDEK - basová kytara
   

 • ne
  14

  ZAVŘENO

 • po
  15

  ZAVŘENO

 • út
  16

  20.00
  150 Kč

  Devítka je folková hudební  skupina, založená v roce 1992. V jejím středu je kytarista, zpěvák a skladatel Honza Brož.  Patnáct let jste ho spolu s Jindřiškou Brožovou  mohli  vídat i  ve skupině Žalman a spol. Devítka se opírá  o původní repertoár Brožových melodických písniček s citlivými, většinou  romantickými texty. Zvuk kapely stojí na barevných kombinacích kytar, kláves a rytmicky pevné baskytaře. Sólové zpěvy Honzy a Jindřišky Brožových barevně doplňují výrazné hlasy ostatních muzikantů.  Síla současných pěti hlasů Devítky je v dynamice, energii a barevné rozmanitosti hlasů. Honza Brož & Devítka vydali 11 CD. Nejnovější se jmenuje "Je to boj"  a zaznamenává poslední tři roky Brožovy písničkářské tvorby. Zatím nejúspěnějším albem je CD "Duše v peří" z roku 2011. Za pozornost stojí i CD s názevem "U Ježíška 9", které je složeno z převážně  původních adventních písní.

 • st
  17

  20.00
  180 Kč

  Thea & Coming Out je pražská kapela hrající autorskou hudbu na pomezí šansonu, jazzu, world music a folku. Autorkou hudby je zpěvačka a skladatelka Tereza Staňková, na aranžích se však podílí celá skupina složená především z absolventů Konzervatoře Jaroslava Ježka. Slova k písním zajišťuje několik textařů, čímž je záběr témat i nálad široký a barevný. Většinu textů napsala Magdalena Stárková, dále pak také Michal Bystrov, Jana Šilhanová, Eva Khaylová, Pavel Sláma a další. 

 • čt
  18

  20.00
  120 Kč

  Paní Tau + Neúspěšný atlet

  Něco nového, něco trvalého a něco zmizelého. Ne, nejde o věci, co si americká nevěsta strká za podvazek. Jde o kapely, které vám chtějí zahrát, a jednu, co už dávno není a nyní na chvíli ožije. Blues, šanson, synkopy a snad i nějaká ta sranda... Přijďte se nechat překvapit do Carpe Diem!

  Kapely Paní Tau a Neúspěšný atlet poprvé spolu a poprvé "po viru".
  Máme sevřené (naše krásné) zadky, zda se vy, publikum, nebudete bát bacila, ale jdeme charakterně do toho! Jdete taky? 

   

   

 • so
  20

  20.00
  50 Kč

  Kapela SUPRA kvalitní středočeská reprodukce světových hitů! To jste neslyšeli. Královna, Alice v řetězu, Perly v džemu, Jed, Afrika, Pušky a růže a mnoho dalších. Večer k zapamatování a hudba, kterou zná každý! SUPRA nepřišla nikomu ublížit, jen si přišla zahrát bigbeat!

 • ne
  21

  ZAVŘENO

 • po
  22

  20.00
  150 Kč
  Společným jmenovatelem našich aktivit byl od počátku nedostatek času. Instantně, krátkodobě i dlouho do budoucna. Mobilní komunikátory, Google či Doodle kalendáře a všudypřítomný internet jako by nám v tom namísto pomoci spíš házely klacky pod nohy. Otáčeli jsme se v divokých rotacích neustále akcelerujícího časomlýna. Až nám to často bralo dech, až jsme z toho měli někdy závratě.
   
  Ale všechno mělo svůj čas. Věci se zlepšily. Proto jsme se přejmenovali z NOTIME na NEWTIME...

   

   
 • út
  23

  20.00
  100 Kč

  One man band All By Myself (Petr Váňa) vám zahraje převzaté písně mnoha různých žánrů. Těšit se můžete na akustické ztvárnění skladeb od interpretů jako: U2, Coldplady, Pink Floyd, Rolling Stones, David Bowie, The Beatles, Tom jones, Tom Petty a další. 

 • st
  24

  20.00
  120 Kč

  Milan Kramarovič & Lucien Zell

 • čt
  25

  20.00
  100 Kč

  The Rockoons

  Mývalové prý na zimní spánek kašlou, my proto taky makáme - abychom se probudili do krásného jarního dne, kdy vám po delší době zahrajeme v klubu Carpe Diem na Floře! Rádi vás všechny uvidíme.


 • 26

  20.00
  200 Kč

  Zpráva o předčasném úmrtí Petra Kalandry zasáhla v roce 1995 širokou hudební veřejnost. Odešla osobnost, která v dobách komunismu přinášela českému posluchači americký folkrock, blues ale i skvělou náladu. Dodnes si všichni Petrovi obdivovatelé připomínají jeho písně díky oficiálním nahrávkám (Marsyas, ASPM, Bluessesion I, II…) ale i díky mnoha amatérským záznamům z koncertů. Skupina Petr Kalandra Memory Band vznikla v roce 2005 jako pocta Petrovi Kalandrovi. Naše koncerty jsou nabité hitovkami ale i méně známými skladbami z repertoáru Petra Kalandry, Marsyas nebo ASPM. Večer ve společnosti skupiny Petr Kalandra Memory Band Vás přenese o několik let zpět, kdy všichni chtěli táhnout za zakázaný provaz, ale jiným směrem než jim bylo určováno. Večer plný pohody a skvělých písní, které Vám připomenou, že blues má 12 taktů, který uměl každý spočítat a že všechny princezničky co jsou zklamaný už dneska ví, jak chutná solnej sloup.

 • ne
  28

  ZAVŘENO

 • po
  29

  20.00
  100 Kč

  Spojením zkušených muzikantů vznikla v zimě roku 2012 nová pražská pop-rocková kapela Jefferson. Název byl vybrán podle jejich oblíbené písně kapely Roxette. První CD nese název Za horama, v roce 2014 natáčí CD Ty už mě (ne)máš rád ?! Na jaře 2015 pak kapela natáčí svůj první videoklip na písničku Muzika! Na podzim roku 2017 vychází třetí CD s názvem Na půl cesty

  Složení: Honza Horkel: zpěv, kytara, klávesy, Michal Šilinger: kytara, Niki Čejchanová: zpěv, Lenka Jarošová: basa, Libor Kettner : bicí, Jirka Drážďanský : kytara

 • út
  30

  20.00
  150 Kč

  Bezefšeho

  Energické uskupení, které se na hudební scéně pohybuje od roku 1998. Repertoár kapely překračuje hranici mnoha žánrů. Basa, bicí a elektrická kytara značí lehce funkový základ, akustická kytara a vokály odkrývají folkové kořeny, dechová sekce zdobí a vytváří swingující postupy, tahací harmonika čili zednické piano přináší kapele přízvuk šansonu či přímo šramlu. To vše dohromady jako dobře namazaný stroj vytváří jedinečný zvuk, který dokáže měnit barvy s každou skladbou a nedává tak sebemenší prostor pro znudění posluchače.AKTUÁLNÍ VÝSTAVA1. 6. - 30. 6. 2020
Jan Hachran: Magický ornament 

Jan Hachran je samostatný mladý malíř a výtvarník, který díky svému studiu historie, židovsko – křesťanské mystiky, slovanského kulturního dědictví a evropské esoterické tradice vkládá do současného umění nový směr – jeho cílem je vytvořit něco nového, krásného, tajemného, něco, co má v sobě mytologický příběh, a také něco, co člověka jako jednotlivce a tím i lidstvo jako celek, duchovně povznese. Můžete si vybrat jakékoliv jeho dílo – každé je originální svým pohledem na svět, ale zároveň v sobě každé nese poselstvím o tom něčem velikém a tajemném, co nás všechny převyšuje. Jeho umění je novodobé, ale přeci jen zvláštní. Je spojené jak s moderním tiskem a využitím exklusivních materiálů, tak i s poctivou tradicí českého řemesla.

 


Aktuální výstava

Historie

S trochou představivosti lze počátek Klubu Carpe Diem umístit už někam do počátku minulého století. Tehdy totiž jistý pan Materna začal v zahradní kůlně v Dělnické ulici vařit, míchat, zkoumat a pak i vyrábět různé druhy barev a laků. Dá se předpokládat, že byl ve svém snažení úspěšný, protože na jeho činnost navázal i jeho syn Viktor, který o několik let později založil v Hostivaři dodnes známou firmu BARVY-LAKY, a zároveň pro své zaměstnance postavil v Jičínské ulici nový moderní dům. Brzy však umírá a vedení závodu se ujímá jeho teprve osmnáctiletá dcera Zdenka, později provdaná Wagnerová.Carpe Diem Továrna se pod jejím vedením úspěšně rozvíjí, pak ale přichází rok 1948. Podnik je znárodněn a o rok později jsou manželé Wagnerovi zadrženi u Domažlic s třemi dcerami při pokusu o přechod hranic. Místo do svobodného světa putovali za mříže a dcery do sirotčince. V srpnu 1968 emigruje celá rodina do Švýcarska. Po sametové revoluci podává paní Zdenka Wagnerová žádost o restituci majetku, mezi jinými i o činžovní dům v Jičínské ulici č. 4. Brzy však umírá a dědictví přebírá její nejstarší dcera Helena Jirounková. Dům po dlouholeté péči OPBH potřebuje opravy bytů, fasády, výměnu topení, oken i výtahu. Nakonec dochází i na sklepní prostory, ve kterých se po léta proháněly jen myši a potkani.

„Dědeček Materna by si tady asi zařídil laboratoř, jenže to by mě asi moc nebavilo,“ uvažovala Helena. A pak si vzpomněla na babičku Finu Maternovou, známou akademickou malířku. „Ta by zde zřídila galerii,“ prohlásila a hned nato se začalo budovat. Vážným problémem však byla spodní voda, která neustále zaplňovala hlubokou betonovou jámu, která ve sklepě zbyla po vybourání kotle ústředního topení. „A co bazén?“ napadlo jí. Do plánů tedy přibyl i bazén. A pak malá tělocvična. A bar. Výstavba trvala téměř dva roky a stála plno peněz. Galerii, kavárnu, bar, bazén i malou tělocvičnu se nakonec podařilo vybudovat. Zbývalo už jen uvést to vše do provozu.

S galerií hned v zárodku pomohl známý curyšský galerista Oskar Krause a jeho žena Alice. A oni to byli, kteří doporučili název CARPE DIEM. Výstavní akce pak zdárně rozjela Hanička Marcínková, za barem v té době stály všemi muži obdivované barmanky Zuzka a Dáda a kolem Klubu se vytvořila skupina nadšených podporovatelů, v jejichž čele stál nezapomenutelný Pavel Melounek. Desítky skvělých českých umělců pak dokázal přivést kurátor většiny pozdějších výstav Petr Johanus. O hudební program se po dlouhou dobu staral Marek Brodský a bazén zaplnily maminky se svými batolaty pod odborným dohledem Jany Vydrové. Za mnohé vděčíme také pozdějšímu nájemci Janu Lacinovi.

Dle Wikipedie bylo rčení Carpe diem quam minimum credula postero poprvé použito římským básníkem Horatiem v první knize sbírky Ódy (Carmina). Nikdy se prý nemá umísťovat na hroby a nikdy se nesmí dávat na hodiny. Bylo by to neetické a hanebné. V překladu zní: Užij dne a nic nevěř budoucnosti, nebo také Užívej si a na zítřek nedbej. Český egyptolog Zbyněk Žába se domníval, že rčení může mít staroegyptský původ. Podle jeho názoru vychází z významově blízkého literárního žánru dnes označovaného jako Písně harfeníků, hojně rozšířeného v řecko-římské době.

Pro název klubu byla použita jen první část, ta druhá totiž tak trochu nabádá k nezodpovědnosti. Vzhledem k otevíracím hodinám, hodil by se ale možná i název Carpe Noctem.


Carpe Diem


Carpe Diem