Leden 2020 • po
  27

  ZAVŘENO

 • út
  28

  20.00
  150 Kč

  Terrakota vznikla na sklonku roku 2016 s tím, že po dubnové premiéře 2017 ve folkové stodole Vládi Vlasáka padlo rozhodnutí pokračovat. V témže roce jsme získali první místo v divácké soutěži na Křižanovském Vaťáku, v roce 2018 pak postup z pražského finále na Portu v Řevnicích, na kterou jsme nicméně nezamířili, protože ve stejném termínu probíhalo finále soutěže Houpací kůň, ve kterém jsme se nejprve umístili na hezkém třetím místě, abychom o rok později tamtéž zvítězili. Na Mohelnickém dostavníku 2018 jsme získali cenu Českého rozhlasu Olomouc a na Jizerské notě pak první místo v divácké soutěži. 

 • st
  29

  20.00
  150 Kč

  Jidiš VE TŘECH je projekt herečky, zpěvačky a autorky reflexivní knihy "Divný kořeny" (Torst 2007) Hany Frejkové, ve kterém vás se svými spoluhráči provede večerem Jidiš písní. Jidiš VE TŘECH je již třetí hudební uskupení od roku 1996 se kterým zpívá Hana Frejková jidiš písně. Tento projekt vznikl v roce 2009, kdy Hana Frejková přizvala ke spolupráci klarinetistu Milana Potočka a akordeonistu Slávka Brabce. S potřebou oživení zpěvních partů stále častěji hostuje Marianna Borecká, dcera Hany Frejkové, která vystudovala  molekulární biologii a pracuje jako genetička.

  Skupina se věnuje interpretaci jidiš písní a snaží se o zachování této kultury v našem povědomí. Kontrast mezi smutkem a ironií spolu s melodikou vytváří ono zvláštní napětí, které dělá tyto písně tak ojedinělé. Vyprávějí o lidských radostech a strastech s ironií, vtipem, ale i nostalgií.  Při jejich poslechu je možno pocítit jemné kouzlo jidiš jazyka -  jeho hravost, snad i šmajchlovitost, pro níž je mnohdy nepostradatelný. 

 • čt
  30

  KLUB ZADÁN


 • 31

  ZAVŘENOAKTUÁLNÍ VÝSTAVA1. 12. 2019 - 31. 1. 2020
Karolína Borecká: Výstava obrazůKarolína Borecká tvoří již od raného dětství, na střední škole ji okouzlili impresionisté, zejména Monet, Manet a Renoir, a provází dodnes. Studovala malbu starých mistrů (byl Caravaggio, Tizian, Rembrandt) a postupně se zaměřila na techniku olejomalby.

Začala též navštěvovat kurzy sochařství v Praze v Kulturním klubu Poštovka. Poslední roky se ovšem navrátila k impresionismu, který je jejímu založení nejbližší.

V jejích dílech ožívají impresionistické obrazy jejího každodenního života, prosvětlené letním sluncem. Je v nich touha po klidu a dokonalosti, jako protiklad k reálnému životu.

Další důležitou součástí umělecké činnosti Karolíny Borecké je výroba loutek pohádkových bytostí a mnoha různých pohádkových postaviček, které vznikají pod jejíma rukama jako odpověď na dětský svět jejích dvou dcer, které stále ještě věří na víly. Loutky modeluje s důrazem na detail a charakter postavičky, marionety tak mohou sloužit nejen k rozvíjení dětské fantazie, ale také jako zajímavá bytová dekorace.

Autorka Karolína Borecká pravidelně vystavuje v muzeích, galeriích, klubech a restauracích.

Kromě volné tvorby Karolína Borecká nabízí obrazy na zakázku, zejména portréty, blízké jsou jí i obrazy měst, krajin a kavárenské scény.


Aktuální výstava